25 maja w sobotę Kluby Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zorganizowały zbiórkę krwi

w ramach XIV edycji ogólnopolskiej akcji strażacy w honorowym krwiodawstwie "Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”. Dla wszystkich przybyłych przygotowano posiłek regeneracyjny, wyjątkowe okolicznościowe gadżety i pamiątki. Udostępniono także zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w ramach akcji „Otwarte Strażnice".
Krew oddało 51 osób, co łącznie dało 23 litry krwi bezcennej dla ratowania życia ludzkiego. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhny i druhowie z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego tj.  z  (Dominikowic, Kwiatonowic, Męciny Wielkiej, Moszczenicy, Ropy,  Rożnowic, Staszkówki, Szalowej, Szymbarku) oraz mieszkańcy powiatu gorlickiego. To pierwsza w tym roku akcja zorganizowana przez gorlickich strażaków jak widać po ilości osób w niej uczestniczących i ilości oddanej krwi cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wszystkim osobom uczestniczącym i wspierającym akcję członkowie Klubu HDK przy KP PSP w Gorlicach i OSP w Moszczenicy serdecznie dziękują i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych akcjach. Kolejna akcja planowana jest na listopad br.

 

 

Zdjęcia: Dariusz Surmacz

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 17.09.2019

Pożary            
354
Miejscowe zagrożenia   879
Alarmy fałszywe   37
OGÓŁEM   1270

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio