Tradycyjnie jak co roku burmistrz Gorlic zaprosił krwiodawców i działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża na okolicznościowe spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa,

które odbyło się w auli Domu Polsko-Słowackiego im. Dusana Jurkovica w Gorlicach w dniu 22 listopada 2018r. Dostojnych zaproszonych gości przywitał w imieniu gospodarza Burmistrza Rafała Kukli prowadzący uroczystość długoletni działacz i animator ruchu PCK Andrzej Orchel. Na spotkanie przybyli krwiodawcy oraz zaproszeni goście, między innymi: Członek Zarządu Głównego PCK Jerzy Kornaus, Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Gorlicach Marian Sikora, Starosta Gorlicki Karol Górski, Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Aleksander Augustyn oraz kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Gorlicach Renata Załęska. Uroczystość rozpoczęto od wysłuchania hymnu czerwonokrzyskiego. Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Gorlicach. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem krwiodawców w tym strażaków krwiodawców oraz osób wspierających ruch krwiodawstwa i Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia krwiodawców, działaczy PCK i osób wspierających.

W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża Kapituła Odznaki Honorowej nadała Klubowi Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Odznakę Honorową PCK IV stopnia. Odznaczenie na ręce Prezesa klubu HDK przy KP PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacza przekazali: Członek Zarządu Głównego PCK Jerzy Kornaus i Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Gorlicach Marian Sikora.

W gronie wyróżnionych krwiodawców znaleźli się także członkowie Klubu HDK z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach asp. Piotr Orlof i asp. sztab. Krzysztof Bobola. Warto nadmienić, że w 2018 roku Klub HDK Przy KP PSP w Gorlicach współorganizował dwie zbiórki krwi w ramach XIII edycji ogólnopolskiej akcji strażacy w honorowym krwiodawstwie -  "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” pozyskując blisko 67 litrów krwi, która trafiła do potrzebujących jej pacjentów gorlickiego szpitala.

Zdjęcia: UM Gorlice

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 17.09.2019

Pożary            
354
Miejscowe zagrożenia   879
Alarmy fałszywe   37
OGÓŁEM   1270

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio