15 czerwca br. w Gorlicach na wysokości uścia rzeki Sękówka do rzeki Ropa odbyły się ćwiczenia  powodziowe, których  celem było ustalenie stopnia przygotowania sił i środków KSRG

do działań ratowniczych podczas zdarzeń związanych z zagrożeniami powodziowymi. Strażacy mieli za zadanie prowadzić działania ratownicze związane z ewakuacją zagrożonych pracowników i gości hotelu, podnieść koronę wału przeciwpowodziowego z wykorzystaniem zapory przeciwpowodziowej, przećwiczyć techniki układania worków z piaskiem oraz wypompować wodę z piętrzącego się rozlewiska. Z hotelu aplikacyjnie ewakuowano 15 osób. Z rozlewiska  woda była pompowana przy wykorzystaniu pomp szlamowych stanowiących wyposażenie jednostek PSP (JRG Gorlice, JRG Limanowa) i OSP z terenu powiatu gorlickiego oraz pomp dużej wydajności  z JRG Krynica-Zdrój – HL 300 i OSP Kobylanka – HL 200.

W ćwiczeniach  wzięły udział zastępy z JRG Gorlice, JRG Krynica, JRG Limanowa, Jednostki Państwowej Straży Pożarnej wspierały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej tj.  OSP Binarowa,  OSP Kobylanka, OSP Moszczenica, OSP Szymbark, OSP Uście Gorlickie, OSP Bielanka, OSP Klęczany oraz  OSP Zagórzany. Wszystkie założenia  do ćwiczeń zostały zrealizowane.

Zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Surmacz

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 11.07.2019

Pożary            
305
Miejscowe zagrożenia   731
Alarmy fałszywe   30
OGÓŁEM   1066

 

 

Copyright © 2018 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio