Ruszyła kampania informacyjna „STOP pożarom traw!” prowadzona wspólnie przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej i Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych, ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.

W 2016 r. w Polsce doszło do 36 442 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło blisko 30% wszystkich pożarów w naszym kraju. Spłonęło 12 036 ha traw. Średnio co 14 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Najwięcej tego typu pożarów strażacy odnotowują w marcu i kwietniu. W wyniku pożarów traw w 2016 r. odnotowano 6 ofiar śmiertelnych i 81 rannych.

Od początku roku do 16 marca 2017 roku strażacy w powiecie gorlickim gasili już 63 pożary traw na łąkach i nieużytkach. W wyniku pożarów traw spłonęło blisko 30 ha nieużytków. W akcjach gaszenia pożarów traw brało prawie 400 strażaków. Najczęściej strażacy zostali wzywani do palących się traw w gminie Gorlice 29 razy w gminie Lipinki 16 na trzecim w mieście Gorlice 7 razy. W gminach Moszczenica, Ropa, Uście Gorlickie, Sękowa, Łużna nie odnotowaliśmy żadnego pożaru.

Materiały do kampanii:

 Pobierz plik *.pptx z prezentacją 

Broszura kampanii „Stop Pożarom Traw”

Plakat nr 2: Plakat pt. „Środowisko”

Plakat nr 3: Plakat pt. „Życie”

Plakat nr 4: Plakat pt. „Pożar”

Ulotka nr 1: Ulotka pt. „Polska”

Ulotka nr 2: Ulotka pt. „Środowisko”

Ulotka nr 3: Ulotka pt. „Życie”

Ulotka nr 4: Ulotka pt. „Pożar”

Logo kampanii „Stop Pożarom Traw”. Pliki: *.pdf, *.ai, *.eps, *.jpg

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 21.06.2018

Pożary            
228
Miejscowe zagrożenia   242
Alarmy fałszywe   25
OGÓŁEM   495

 

Copyright © 2018 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio