18 grudnia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji złożenia ślubowania przez dwóch strażaków rozpoczynających służbę w Państwowej Straży Pożarnej. „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia-Wykonując powierzone mi zadania-Przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych”. - to tylko część roty strażackiego ślubowania, które złożyli strażacy str. Mateusz Kłapacz i str. Tomasz Krupa przyjęci w grudniu do służby przygotowawczej w KP PSP w Gorlicach. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz. A świadkami tego uroczystego wydarzenia w życiu nowo przyjętych strażaków byli funkcjonariusze systemu codziennego i zmianowego. Strażacy Mateusz Kłapacz i Tomasz Krupa rozpoczynają w ten sposób służbę przygotowawczą, która trwać będzie 3 lata. W tym czasie będą musieć udowodnić, że nadają się do służby w Państwowej Straży Pożarnej. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.straz-gorlice.pl/aktualnosci.html#sigFreeId6da2111cc4

 

Zdjęcia: mł.bryg. Dariusz Surmacz

 

 

W poniedziałek 17 grudnia 2018r. 37 druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gorlickiego przystąpiło do egzaminu kończącego szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

Informujemy, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży,

Od 9 listopada do 27 listopada 2018 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach odbywał się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla członków OSP druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu gorlickiego.

23 listopada 2018 r. w Gościńcu Dworskim  w Ropie odbyła się prelekcja o tematyce związanej z ochroną przeciwpożarową dla seniorów w ramach projektu socjalnego

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 17.12.2018

Pożary            
325
Miejscowe zagrożenia   921
Alarmy fałszywe   56
OGÓŁEM   1302

 

 

Copyright © 2018 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio